Thursday, April 21, 2011

Yahoo! dołączył do The Linux Foundation

The Linux Foundation zrzesza największe firmy, którym zależy na rozwoju systemu Linux. Zazwyczaj wykorzystują go w swoim biznesie, członkowie płacą roczne składki, które są stopniowane. I tak:

Platinum Membership (500,000USD)
Gold Membership (100,000USD)
Silver Membership (5,000 - 20,000USD)

The Linux Foundation właśnie poinformował, że Yahoo! dołączyło do grona Silver Membership. Pod adresem http://www.linuxfoundation.org/about/members możemy zobaczyć spis członków Linux Foundation.

Dlaczego fakt dołączenia Yahoo! jest wart odnotowania? Już mówię. Jeżeli interesowałeś się systemem FreeBSD, lub masz zamiar, to zapewne usłyszysz o tym, że wiele firm, w tym własnie Yahoo! używa tego systemu. Pamiętam, że w książce poświęconej FreeBSD we wstępnie przeczytałem, że o stabilności tego systemu może świadczyć fakt, że twórcy serwisu Yahoo! wybrali FreeBSD, a nie Linuksa mimo, iż był on jeszcze we wstępnej fazie rozwoju. Natomiast dziś możemy usłyszeć o tym, że Yahoo! przechodzi na Linuksa.

W dniach 6-7 kwietnia 2001 r. w San Francisco miał miejsce panel Linux Foundation Collaboration Summit z udziałem dyrektorów największych firm (IBM, AMD, Yahoo!), gdzie dyskutowano na temat przyszłości systemu Linux w roli systemu Enterprise oraz w rozwiązaniach Cloud.
http://www.linuxfoundation.org/news-media/announcements/2011/04/yahoo-joins-linux-foundation

No comments:

Post a Comment